Затверджено професійний стандарт вчителя початкових класів НУШ

Методисти 12.09.2018 Новини Переглядів 277

Для вчите77169_500xx_лів початкових класів затвердили професійний стандарт, який визначає необхідні компетентності, знання та вміння.

«Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти» — перший професійний стандарт в Україні, затверджений на національному рівні (Наказ Міністерства соціальної політики України № 1143 від 10.08.2018 «Про затвердження професійного стандарту «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти»).

 

У документі прописана загальна інформація про стандарт, навчання та професійний розвиток вчителя. Також є перелік функцій педагога:

  1. планування і здійснення освітнього процесу;
  2. забезпечення і підтримка навчання, виховання і розвитку учнів в освітньому середовищі та родині;
  3. створення освітнього середовища;
  4. рефлексія та професійний саморозвиток;
  5. проведення педагогічних досліджень;
  6. надання методичної допомоги колегам з питань навчання, розвитку, виховання й соціалізації учнів початкових класів закладу загальної середньої освіти;
  7. узагальнення власного педагогічного досвіду та його презентація педагогічній спільноті;
  8. оцінювання результатів роботи вчителів початкових класів закладу загальної середньої освіти.

Для кожної функції конкретизовано професійні компетентності, знання, вміння та навички, якими має володіти педагог. Зазначена також інформація про предмети та засоби праці вчителя.

У МОН зазначають, що цей документ можна використовувати для оцінки кваліфікації педагога під час приймання на роботу, атестації чи сертифікації, присвоєння категорії тощо. До того ж, стандарт допоможе педагогічним вишам краще розуміти, до чого потрібно готувати вчителів.Залишити коментар