Як пройшов ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту дослідницьких проєктів МАН 2020

Методисти 09.11.2020 МАН Переглядів 285

За матеріалами https://cutt.ly/FgZKZEa

З 5 по 8 листопада проходив ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, у якому брали участь і 15 представників молодих науковців нашого міста.

Уперше за всю свою історію конкурс-захист відбувся онлайн. Позаду непрості конкурсні дні, тижні виснажливої підготовки, але вони привели до wow-результатів! 10 тисяч квадратних метрів, забудованих під конкурс, більше 1000 підключень від вмотивованих конкурсантів до «Zoom», 65 окремих студій-секцій, у яких транслювалися захисти, майже пів мільйона зацікавлених відвідувачів за 1 день віртуальної виставки. А на виставці – 100 тисяч голосів за конкурсні проєкти, 720 активних педагогів на онлайн-семінарі, понад 500 нагород для конкурсантів, з них 267 – бронзових медалей, 178 – срібних і 66 золотих нагород.

Проте як зазначив директор НЦ «МАНУ» Оксен Лісовий, успіх і перемога на цьому конкурсі не вимірюються кольором медалі чи її наявністю. Кожен відчує вагомість результату цього конкурсу лише на відстані часу. Чим далі від змагання учасники відходитимуть, тим більше будуть цінувати його.

Серед переможців конкурсу є 8 представників Луганщини, четверо з яких проживають і навчаються у Лисичанську.111113

ІІІ місце на конкурсі посіли вихованці очно-заочної школи ЛОМАНУМ Хащенко Владислав, учень Лисичанського багатопрофільного ліцею (секція “Математичне моделювання” ), і Ромашина Валерія, випускниця Лисичанської ЗЗСО№14 (секція “Археологія”).

Вихованці  Лисичанских філій ЛОМАНУМ, що стали переможцями конкурсу, посівши ІІ місце, – Геєнко Іван, випускник Лисичанської багатопрофільної гімназії (секція “Компютерні системи та мережі”)  і Павлова Марія, випускниця Лисичанського багатопрофільного ліцею (секція “Русский язык”).

Читати далі

Цього року конкурс проходив під хіп-хоп і фанк, бо ведучими трансляцій були учасники гурту «ТНМК» Фоззі та Фагот – розкачували аудиторію, яка доєдналася до ефіру через «Zoom».

«Комп’ютер», «навушники», «приєднатися до конференції», «демонстрація екрана» – ось ключові слова наймасштабнішого і найважливішого інтелектуального змагання України. На чотири дні всі регіони нашої країни об’єдналися в інтелектуальний інтернет-зв’язок, який локалізувався у Києві і до якого кожен учасник та учасниця долучалися, щоб розповісти про свої унікальні наукові проєкти, ідеї, дослідження.

Виклики 2020 року дають можливості стати гнучкими. Це відчули на собі й конкурсанти. Нові правила, нові умови, нові стандарти міжнародного зразка, новий досвід – це те, що пропонував цього року своїм учасникам конкурс. Постерний захист вони сприйняли на «ура», а конференція, на якій учасники один перед одним презентували результати своїх робіт, активувала цікавість та допитливість до проєктів колег. Адже саме конференція дала змогу запитувати в інших конкурсантів про деталі їхніх наукових результатів. Це був неймовірний нетворкінг та відчуття спільноти, яка рухається в одному напрямі.

Онлайн-версія змагання надала ще один пул захопливих можливостей: на відкритті та закритті конкурсу учасники мали унікальний шанс не тільки почути спікерів світового масштабу, а ще й поставити їм свої запитання. Телемости з Мексикою та Америкою з очільником MILSET і Національної мережі науки та технологій Мексики – RED – Роберто Ідальго і провідним науковцем і керівником проєктів NASA Хорхе Сотомайором для конкурсантів стали найбільшим враженням за все змагання. Запитання від них безперестанку летіли у стрічку чату «Zoom» та у розділ для коментарів під трансляцією на ютубі. Мотивувальні вітання молоді дослідники отримали і з Міністерства освіти і науки України. На відкритті його очільник Сергій Шкарлет висловив своє захоплення поколінню, яке рухає цей світ, навчає та дивує всіх, бо мислить поза межами можливого, намагаючись змінити світ навколо себе. А до трансляції закриття долучилася заступниця міністра Любомира Мандзій, яка впевнена, що фінал конкурсу дав змогу прокачати нові здібності й компетентності.

Особливими також стали і включення з радником Генерального директора ЮНЕСКО Жаном-Полем Жусто Нґоме Абьяґою, а також із дипломатами українського посольства у США, які вийшли на зв’язок з Вашингтону.

Перейдемо до результатів? 10 переможців глядацьких симпатій на віртуальній конференції, де відвідувачі сайта знайомилися із проєктами учасників і віддавали свій голос за той, який найбільше вподобали, отримають сімейні візити до Музею науки Малої академії наук України. Абсолютна рекордсменка народного голосування отримає річний безлімітний абонемент на будь-які активності в Музеї. Ці сертифікати також дають змогу відвідати близько 600 схожих музеїв в інших країнах, отримати безмежне користування лабораторію МАН та освітніми опціями всіх проєктів МАН.

Журі обрало 23 конкурсанти для участі у міжнародних змаганнях. Можливість стати частиною української делегації давали на основі володіння англійською мовою, враховували результати досліджень та вміння їх презентувати. А підготовка до міжнародних конкурсів почалась одразу після трансляції закриття, тож змагання на цьому не завершилося. Компанія «Фармак» обрала трьох фіналістів, яким вручить планшети.

Сьогодні президент МАН Станіслав Довгий урочисто, але з трепетним сумом оголосив ІІІ етап конкурсу-захисту дослідницьких проєктів МАН 2020 року закритим. Дипломи, призи і медалі вирушають до своїх власників і власниць, комп’ютери охолоджуються, у кабінетах очікування «Zoom» зникла черга учасників на приєднання до конференції, конкурс-захист минув. Однак залишив неймовірні згадки, щедрий урожай юних талантів і надії на нові та ще крутіші результати.Залишити коментар