Вчителю української мови та літератури

Вчителю української мови

          Електронні ресурси, які стануть у нагоді вчителеві української мови:

  • Фонд «Відкрита політика» – записи відеоуроків з української мови, української літератури, історії України для підготовки до ЗНО, ДПА. Вхід на сайт фонду за покликанням: https://dostupnaosvita.com.ua/videolessons .
  • Сайт Олександра Авраменка,http://xn80aafnzkijm.xnj1amh/; http://ippo.kubg.edu.ua/ekspresuroky (теле- та експрес- уроки)
  • Сайт «Мова – ДНК нації» – Лепетун або Як вивчити українську мову за допомогою смартфону –  https://ukr-mova.in.ua  (застосунок Лепетун допомагає засвоїти правила правопису, вивчити наголоси і фразеологізми, боротися з калькою і русизмами. У додатку є вправи на засвоєння матеріалу, веселі та корисні картинки з правилами).
  • «Лайфхаки з української мови», або Українська мова для дорослих і школярів https://edera.gitbook.io/laifhakizukranskomovi/.
  • інтерактивний конспект лекцій міститься за покликанням https://edera.gitbook.io/laifhakizukranskomovi/..
  • Вправи для вивчення української мови від «Тренажера з правопису української мови» https://webpen.com.ua/ ( зручний ресурс для вивчення та засвоєння мови з великою кількістю завдань для самоперевірки. Усі правила супроводжуються відеоуроками).
  • Онлайн-словник рекомендовано для самоперевірки орфографічних помилок:

https://www.slovnyk.ua/index.php?s1=16&s2=0 .

  • Офіційний сайт української мови:

https://ukrainskamova.com/publ/chinnij_pravopis/leksika/antisurzhik_pravilna_mova/5-1-0-244

  • Сторінка сайту «Українська писемність та мова», посилання на електронну базу матеріалів з української мови:

https://znmc.webnode.com.ua/ukrajinska-pisemnist-ta-mova/

Вчителю української літератури

Для опрацювання навчального матеріалу з української літератури під час карантину доцільно рекомендувати учням ознайомитися та скористатися матеріалами таких онлайн-ресурсів:

онлайн-курс у формі корисних порад (лайфхаків), що допоможе простежити історію розвитку літератури  від фольклору  до сучасної української літератури, виробити навички аналізу художніх творів).

 Сайти, матеріали яких можна рекомендувати учням для самостійного опрацювання.

 5 клас

  • http://svitliteraturu.com/load/dopomoga_uchnju_z_ukr_lit/5_klas_ukr_lit/t_shevchenko_ta_jogo_virshi_dlja_uchniv_5_klasu/56-1-0-858

6 клас

 7 клас

8 клас

9 клас

 10 клас

https://www.youtube.com/watch?v=vRkiPEku83M

https://www.youtube.com/watch?v=w2m6teiHuk

 11 клас

 Залишити коментар