Участь у проекті «Створюємо інклюзивне освітнє середовище у дитячих садках Донецької і Луганської областей»

Методисти 10.10.2018 Новини Переглядів 241

1-4 жовтня  2018 року з метою розвитку компетентностей педагогів закладів дошкільної освіти Луганської області для забезпечення інклюзивної практики з особливим акцентом на дітей з особливими освітніми потребами педагоги з дошкільних закладів міста (№ 3 «Дюймовочка», № 5 «Усмішка», №6 «Чайка», №7 «Іскорка», №8 «Світлячок», №13 «Ромашка») прийняли участь  у заході незвичного формату — тренінгу для тренерів у рамках програми «Створюємо інклюзивне освітнє середовище у дитячих садках Донецької і Луганської областей». Захід проходив за підтримки Представництва Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) та Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» .

Як можна оцінити спроможність педагогічної команди щодо втілення інклюзивних ідей в закладах дошкільної освіти? Для чого дорослим необхідно знати сильні сторони розвитку дитини? Що треба зробити, щоб простір дошкільного закладу був справді дружнім до різних дітей? Як результативно працювати з дорослими та залучати громади до прийняття рішень стосовно інклюзивної освіти?

Тренери фонду доклали результативних зусиль до навчання педагогів навичкам організації освітнього середовища, дружнього до дитини: створенню центрів діяльності, адаптації та модифікації освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами; підживленню мотивації та позитивної творчої перспективи розвитку інклюзивної освіти у дошкільних закладах міста та відповіли на питання, що їх цікавили.

Протягом чотирьох днів на тренінгу панувала атмосфера взаєморозуміння та творчості. Усі учасники семінару наповнились знаннями й вірою про можливість створення безпечного середовища в закладах дошкільної освіти.Залишити коментар