Щодо відзначення в ЗНЗ Міжнародного дня миру

Методисти 16.09.2014 Новини Переглядів 1638

Міжнародний день миру було проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1981 році Резолюцією Генеральної Асамблеї A/RES/36/67. Передбачено, що День миру відзначається як день глобального припинення вогню і відмови від насильства. Всім країнам було запропоновано утримуватися від проведення військових дій.

Генеральна Асамблея закликала всіх держав-членів Організації Об’єднаних Націй, регіональні і неурядові організації й окремих людей відповідним чином відзначати День, у тому числі шляхом освіти та інформування громадськості, і співпрацювати з організацією.

Щорічно 21 вересня в ООН проводяться різні заходи, які традиційно розпочинаються зі звернення Генерального секретаря організації. Після хвилини мовчання  із зверненням виступає голова Ради безпеки.

У 2014 році Організація Об’єднаних Націй обрала тему «Право народів на мир», щоб  ще раз наголосити на важливості принципів, закладених Декларацією Генеральної Асамблеї ООН про право народів на мир, з центральним твердженням про те, що стійкий прогрес людства та реалізація прав людини залежить від миру та безпеки.

Кофі Аннан у своєму зверненні з нагоди дня Миру ООН сказав: «Сьогодні у світі насправді стало менше війн порівняно с минулим десятиріччям. Але їх залишається забагато. Кожна людина, що постраждала у результаті конфлікту, – це наше фіаско та нагадування про те, як багато ще ми маємо зробити… І нехай кожен з нас пообіцяє зробити більше – в тій сфері, де він спроможний щось змінити своїми силами, – заради встановлення міцного миру».

Як зазначено у листі МОН України від  31.07.2014 №  1/9-387,

відзначення Міжнародного дня миру сприятиме приверненню уваги дітей та молоді до питань збереження миру задля забезпечення стійкого прогресу людства та дотримання принципів гуманності, свободи, добра і поваги, що закладені у Декларації Генеральної асамблеї ООН про право народів на мир.

З метою відзначення Міжнародного дня миру представництво Організації Об’єднаних Націй в Україні за сприяння Міністерства освіти і науки України проводить 19-22 вересня 2014 року Всеукраїнську освітню кампанію «Голуб миру» під гаслом «Права народів на мир».

В навчальних закладах впродовж цих днів доцільно провести виховні години, уроки, перегляди фільмів, інші заходи, мета яких – пропаганда миру і толерантності; організувати флешмоби, конкурси малюнків на асфальті, написання листів привітання та підтримки внутрішньо переміщеним дітям та їх родинам.

З метою привернення уваги міської громади до питань збереження миру та дотримання принципів гуманності, свободи, добра і поваги, рекомендуємо публікувати   інформацію про проведені заходи на сайтах ЗНЗ.

КУ «Лисичанський методичний центр»Залишити коментар