Разом святкуємо Міжнародний день рідної мови

Методисти 25.02.2020 Виховуємо патріотизм, Заходи Переглядів 118

21 лЗЗСО№9 1ютого представники усіх націй і народностей світу відзначали Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано 20 років тому на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі з метою «підтримки мовного та культурного різноманіття та багатомовності», захисту мови як культгімназія 2урної спадщини кожної окремої національності, кожної народності на нашій планеті. Долучилися до святкування Міжнародного дня рідної мови й учні закладів загальної середньої освіти нашого міста.

У Лисичанській  багатопрофільний гімназії День рідної мови традиційним відзначався фотофлешмобом, клубними годинами,  відеоперервами та ЗЗСО№7 1ЗЗСО№4 1новою акцією «Вдягни відзнаку любові до рідної мови».

Активно відзначали свято мови в ЗЗСО №4: молодші школярики малювали малюнки, учні  5-8 класів придумували   слогани,  лекторська група одиннадцятикласників підготувала та провела в інформаційні хвилинки, усі писали диктанти про мову.

В ЗЗСО№7 святкові заходи пройшли  під гаслом  «Мова-духовне багатство народу». Для всіх бажаючих читачів  бібліотекар  організувала виставку книжок українських письменників «О рідна мово, скарбе мій!». Вчителі  провели цікаву та пізнавальну вікторину «Мово! Ти дзеркало душі, країни та народу», інтелектуальну гру «Найрозумніший», організували лінгвістичні ланцюжки на поверхах школи,  участь у фотоквесті «Долонька розумника». Родзинкою для дітей стали  QR-простори з цікавими завданнями для школярів. Завершилося свято написання учнями 5-11 класів  диктанту «Бережімо рідну мову, культури нашої основу»

В ЗЗСО№9 школярі стали учасниками мовної мозаїки «Єднає рідна мова», конкурсу знавців рідної мови та мультимедійних презентацій «Українська мова – мудрості криниця».

Учні ЗЗСО№12 долучилися до святкування Міжнародного дня рідної мови  масштабним абетковим марафоном і від самого ранку згадували українські слова на задану літеру. Серед учнів 6-х  класів відбувся флешмоб “Мова – ДНК нації”, де кожен мав пригадати правильні наголоси. П’ятикласники спробували сили у мовознавчій вікторині,  а учні  8-х класігімназія 1в влаштували «римо-батл», у якому загальними зусиллями зібрали 44 рими до слова «мова».

А в ЗЗЗСО№7 2ЗСО№25 учнів запросили до «Літературної вітальні», де  вони читали  вірші та прозові твори українською та мовами національних меншин, а саме: ромською, білоруською, польською, арабською, азербайджанською, російською та мордовською.

Не менш захоплююче святкували день рідної мови і ЗЗСО№26: молодші школярі взяли участь у мовних святах: «Мова моя – калинова», «Шануйте рідну мову», а семикласники організувала турнір з мовознавства «Мова – душа народу».

В ЗЗСО№29 святкування Міжнародного дня рідної мови розпочалося від самого ранку: першокласники  здійснили подорож до країни рідної мови, для учнів 2  класу день розпочався ранковим колом «Мова єднає», учні 3-4 класів  спробували себе у ролі юних мовознавців та провели  вікторину «Наша мова солов’їна». Учням  5-9 класів були   запропоновані  мовні змагання «Мова – серце народу, КВК «Я знаю українську мову!»,  інтелектуальну гру «Знавці рідної мови».Залишити коментар