Прес-брифінг “Реалізація програми формування життєвих навичок та психосоціальної допомоги дітям”

Методисти 12.11.2016 Віртуальний кабінет психолога, Новини Переглядів 787

9 листопада 2016р. в приміщенні Кризового-медіа центру «Сіверський-Донець» м. Сєверодонецьк відбувся брифінг з журналістами, де була представлена програма з розвитку життєвих навичок та психосоціальної підтримки дітей та їхніх родин у Луганській області.

В обговоренні  основних завдань та висвітленні попередніх результатів впровадження програми приймали участь і представники освітянської спільноти м.Лисичанська: Шипілова Олена Анатоліївна, практичний психолог ЛЗОШ № 14, Одинока Наталія Миколаївна, вихователь КЗДНЗ № 4 «Росинка».

Діти – найбільш уразливі жертви будь-якого конфлікту. Підтримка дітей допомагає пережити біль завдяки професійному піклуванню та дозволяє насолоджуватись нормальним дитинством, наскільки це можливо.

Для подолання цих труднощів, пов’язаних з військовим конфліктом в Україні, було започатковано проект Дитячого Фонду ЮНІСЕФ, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Міністерства освіти і науки України та Українського НМЦ практичної психології і соціальної роботи України. Реалізація проекту проводилася через програму комплексної психосоціальної підтримки «Розвиток психосоціальної стійкості до стресу у дітей».

Протягом листопада 2015р. – жовтня 2016р. 10 фахівців психологічної служби та 50 педагогів навчальних закладів м.Лисичанська пройшли  навчання за тренінговою програмою «Навички кризового консультування та розвиток психосоціальної стійкості до стресу у дітей», отримали знання та практичні навички для проведення  кризового консультування та надання базової психологічної допомоги та педагогічної підтримки дітей.

Проект успішно впроваджується в  ДНЗ №№ 1, 2, 4, 6, 8 та ЗНЗ №№ 4, 9, 12, 13, 14, 18, 25, ЛСШ 8, НВК «Гарант», НВК «Барвінок», ЛЦНТТУМ. Педпрацівники розвивають та впроваджують проект зміни шкільного оточення, роблять його більш дружнім, безпечним, відкритим дитині та її батькам, створюють територію, на якій відбувається розвиток відносин, які сприяють росту захисту від наслідків соціальних катастроф.

В статті використані матеріали:

Кризового медіа центру “Сіверський Донець”:  http://sdcrisis.org/ru/node/1087

ТРК “СТВ”:  http://stv.ua/news/4628-10-11-16-kmc_play.htmlЗалишити коментар