Практичний семінар «Медіаосвітні тенденції у викладанні історії та правознавства»

Методисти 02.11.2019 Новини Переглядів 167

31 жовтня 2019 року на базі КЗ «Навчально-виховний комплекс школа І-ІІ ступенів – ліцей “Гарант” відбувся міський семінар-практикум учителів історії та правознавства. Тема семінару з елементами тренінгу «Медіаосвітні тенденції у викладанні історії та правознавства».

Програма семінару була різнобарвна і насичена, ілюструвала та розкривала тему цікавими, корисними для учителів історії відеофрагментами, презентаціями, інтерактивними формами роботи, створенням «Дерева пізнання».

Керівник освітнього закладу Світлана Боровкова ознайомила присутніх  з основними тенденціями  інноваційних підходів до експериментальної діяльності у закладі щодо впровадження наскрізної медіаосвіти. Вчитель історії НВК «Гарант» Світлана Борисенко професійно розкрила теоретичне  питання  «Роль медіаграмотності під час викладання предмету»,  ретельно підібрала допоміжний дидактичний матеріал, використовуючи тренінгові елементи, такі як: особистий моніторинг опорних знань кожного учасника  семінару  (вправа «Дерево «М»), аналіз та обговорення в групах різних історичних джерел, медіа текстів, плакатів  (вправа «Знайдіть відповідність»), поділилася власним досвідом роботи  щодо впровадження медіаосвіти на уроках історії та основ правознавства, формування медіаграмотості учнів.

Яскравим підсумком семінару стала робота над тлумаченням понять, які є  основою медіаграмотності, але викликали особливу зацікавленість у учасників семінару, а саме: «Фактчекінг» «Факти-судження»  та  «Верифікація». Заступник директора НВК “Гарант” Олена Колб доступно провела ділову гру «Казка чи реальність», організувала творчий пошук доказової бази в мини групах, разом з педагогам підготувала презентаційний матеріал, який допоміг самостійно розібратися в складних питаннях медіаосвіти.

Педагоги  визначити пріоритетні напрямки роботи вчителя історії та основ правознавства щодо створення педагогічних умов для соціалізації школярів на кожному уроці, виховання в них життєвої компетентності на підставі виконання основних положень  Концепція впровадження медіаосвіти в Україні (нова редакція, 2016).

Вчителі історії також  ознайомилися з основними вимогами підготовки школярів до Участі у Всеукраїнських олімпіадах з навчальних предметів (Ольга Касатова, вчитель, заступник директора КЗ «ЛСШ №8»), обговорили питання підготовки до ЗНО – 2020 (Марія Ліхідченко, вчитель ліцею, керівник ММО вчителів суспільствознавчих дисциплін).Залишити коментар