Підвищення кваліфікації педагога: компетентні відповіді на актуальні запитання

Спільнота консультантів 03.12.2021 Актуально про підвищення кваліфікації Переглядів 80

Без названияДжерело https://naurok.com.ua/post/pidvischennya-kvalifikaci-pedagoga-kompetentni-vidpovidi-na-aktualni-zapitannya

Кому і коли потрібно підвищувати кваліфікацію?

Науковий ступінь, любов до дітей, знання та величезний досвід роботи – все це, безумовно, корисно для вчителювання. Але не менш важливим є постійне самовдосконалення. Сучасний педагог, який поважає себе та учнів, навчає та навчається невпинно. І це чудово!

Підвищення кваліфікації – це набуття особою нових та/або вдосконалення раніше набутих компетентностей у межах професійної діяльності або галузі знань.

Як спланувати підвищення кваліфікації? Тож перш ніж почати, дайте собі відповідь на такі запитання:

 1. Скільки годин я можу виділити на підвищення кваліфікації?
 2. Яка періодичність занять мені потрібна?
 3. Які форми підвищення кваліфікації мене цікавлять?
 4. Яким ресурсам я довіряю?
 5. Що мене цікавить?
 6. Що важливо для мене?
 7. Що я вмію?
 8. Чого я хочу навчитися?
 9. Які проблеми я спостерігаю останнім часом?
 10. Що нового відбулося в освіті?
 11. У яких умовах мені буде комфортно?

Враховуючи відповіді на ці запитання, складіть приблизний план саморозвитку. Не варто поспішати, зміни можуть бути поступовими. Пам’ятайте: для блискучого результату часом необхідно опанувати мистецтво маленьких кроків. Цінуйте та бережіть свій досвід, додавайте до нього лише цікаве та необхідне!

Читати далі

Чи можна підвищувати кваліфікацію у суб’єктів, які не мають ліцензії?

Так, можна! Чинне законодавство дає вчителю свободу вибору для навчання. Головне – зробити правильний вибір. Згідно з Постановою КМУ №800 від 21.08 2019 (п. 9) педагоги можуть підвищувати кваліфікацію у таких суб’єктів:

 • заклад освіти (його структурний підрозділ);
 • наукова установа;
 • інша юридична особа;
 • фізична особа, у тому числі фізична особа-підприємець, яка провадить освітню діяльність у сфері підвищення кваліфікації педагогічних та/або науково-педагогічних працівників.

Долучайте досвід колег: цікавтеся, які курси їм сподобалися, які лектори викладають, чи було навчання дійсно практичним та корисним. Перевіряйте! Не бійтеся прискіпливо аналізувати надавачів послуг та їхні пропозиції.

На які нюанси звернути увагу? Для початку вивчаємо повну назву суб’єкта. Потім перевіряємо інформацію про суб’єкт і особливо його КВЕД (класифікатор видів економічної діяльності). Після цього шукаємо відомості в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Нам потрібен КВЕД 85.59 і 85.60.

Як підвищувати кваліфікацію не всупереч здоровому глузду? 

Відповідаючи на це запитання, зверніть увагу на 2 важливі аспекти ефективного планування підвищення кваліфікації: вивчення документації та правильну постановку цілей. Аби ставити досяжні професійні цілі та впевнено втілювати їх у життя, можна скористатися системою SMART. Щоб мета втілилася в життя, вона має бути:

 • S (specific) – конкретною;
 • M (measurable) – такою, яку можна виміряти;
 • A (attainable) – досяжною;
 • R (relevant) – актуальною та доречною;
 • T (timely) – обмеженою в часі.

Ставте перед собою конкретну мету, результат якої можна виміряти, якої реально досягти, яка відповідає вашим потребам і є своєчасною. Наприклад, SMART-мета – за два тижні дочитати книгу «Правила розвитку мозку дитини», щоб спланувати доречні активності на наступний семестр.

Але не менш важливо важливо бути юридично підкованими та вміти відстоювати власні права. Для початку слід ознайомитися з такими документами:

Як щодо освітнього проєкту «На Урок»?

ТОВ «На Урок» вважається суб’єктом підвищення кваліфікації на підставі таких нормативних документів: 

Які онлайн-інструменти обрати для організації особистого навчального простору? 

Адже сьогодні для якісної самоосвіти та підвищення кваліфікації вчителю просто необхідно мати під рукою добірку ефективних інструментів. Наприклад, зверніть увагу на Trello. Цей сервіс має безліч можливостей для самоосвіти педагога. До того ж він зручний та та максимально простий у використанні. Приємний нюанс: ви можете налаштувати українськомовний інтерфейс. Також у Trello є можливість використовувати дошку для спільної роботи (всім учасникам будуть приходити сповіщення на пошту про будь-які зміни на дошці чи у картках).

Як можна використовувати Trello для підвищення кваліфікації та самоосвіти?

 1. Для планування своєї роботи та навчання, відстеження результативності.
 2. Для зручного відстеження актуальних пропозицій із ПК за необхідними напрямами та компетентностями.
 3. Для збереження корисних матеріалів (є можливість отримати доступ із різних пристроїв).
 4. Для зручного збереження отриманих документів про підвищення кваліфікації, їхнього ранжування та систематизації.
 5. Для спільної роботи в межах організації процесу підвищення кваліфікації (під час створення плану підвищення кваліфікації в закладі освіти, під час звітування про успішність проходження ПК у календарному році, під час атестації).
 6. Для обміну досвідом та ідеями зі своїми колегами.

Як відбувається сертифікація педагогічних працівників?

Сертифікація педагогічних працівників – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника (зокрема з педагогіки та психології, практичних умінь застосування сучасних методів і технологій навчання), що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи. Сертифікація педагогічного працівника відбувається на добровільних засадах виключно за його ініціативою.

Основні нюанси процедури сертифікації описані в таких документах:

 

 Залишити коментар

oycqegebp
rlnsmsm
ujvhmri
tigdjapx
kxixikv
razdoucy
ikltvzfy
kibinchqm
nlshqvxis
nttlksdvyu
zfqpfniu
oeywgoreax
yggwxyjhgz
eevgfqebm
ibqwbyz