Підручники за графіком

Методисти 08.04.2020 Новини, Шкільні бібліотеки Переглядів 92

Розпочато другий  етап конкурсного відбору підручників. З 6 квітня 2020 року педагогічні працівники починають робити свій вибір,  переглядаючи фрагменти електронних версій підручників для учнів 7 класу.

Порядок проведення конкурсного відбору підручників минулого року пройшов гроkonkurs-pidrunykiv2klas_bez_nyzu-800x445мадське обговорення та державну реєстрацію у Мін’юсті 12 серпня 2019 року (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0902-19). У результаті була змінена процедура проведення експертизи. Так обов’язковою умовою для експертів стало успішне проходження відповідного навчання. Тобто «фільтри» якості діяли  уже на етапі формування списку експертів. До того ж, зросла відповідальність експертів. Підручники для Нової української школи стали цікавішими і надають більше можливостей для навчання. З’явилися QR-коди та інтернет-посилання з аудіосупроводом. Це суттєво покращує вивчення школярами деяких предметів.

Відповідальність за якість підручників є одним з основних принципів конкурсного відбору підручників, який поширюється на всіх учасників процесу.

А вибір тих підручників, що гарантовано потраплять до шкіл, уже належить українським вчителям, які з 24 лютого до 15 квітня 2020 року обиратимуть підручники для 3 і 7 класів через державну інформаційну систему освіти (ДІСО) https://diso.gov.ua/.

На сьогодні вчителі переглянули  фрагменти електронних версій підручників і почали заповнювати спеціальну форму вибору від закладу освіти. Узагальнений рейтинг вибору стане підставою для формування державного замовлення.

В ІМЗО наголошують і на посиленні ролі вчителів у процесі відбору підручників. Адже саме активно налаштовані вчителі мають реальний вплив на рішення адміністрацій закладів освіти. Всі факти порушення волевиявлення та спроб впливу на вибір учителів будуть ретельно перевірятися.

Станом на сьогодні до ІМЗО не надходило жодного офіційного звернення стосовно порушення прав учасників конкурсу від будь яких фізичних, юридичних або інших зацікавлених осіб.

Конкурсний відбір супроводжує «гаряча лінія». Про випадки впливу та неправомірних дій слід повідомляти за телефоном: (044) 248-17-50, або на пошту dpo@imzo.gov.ua, expert37mon@gmail.com.

 Залишити коментар