Організація роботи з талановитими учнями в закладі нового типу – Лисичанський багатопрофільний ліцей в ході експериментальної діяльності

Методисти 28.09.2020 Заклади освіти Переглядів 214

1Однією з основних цілей ліцею як експериментального навчального закладу регіонального рівня, який співпрацює зі Східноукраїнським національним університетом імені В. Даля (м. Сєвєродонецьк) та   Національним   аерокосмічним   університетом   імені М.Є. Жуковського (м. Харків), є здійснення науково- теоретичної підготовки обдарованих і здібних учнів. Освітній процес здійснюється за такими напрямками: фізико-математичний; біолого-хімічний; правовий; іноземної філології.

Для поглиблення змістовної частини профільних предметів та забезпечення якісної підготовки  ліцеїстів введено профільні курси:  «Основи демократії», «Мій рідний край – Луганщина», «Основи критичного мислення», «Досліджуючи гуманітарне право», «Основи хімічної екології», «Екологічні   проблеми міста», «Основи   споживчих знань»,  «Зелений пакет».

Педагоги ліцею велику увагу приділяють роботі з обдарованими дітьми. Всього за ці роки 1098 учнів принесли перемогу ліцею в міських олімпіадах, 63 – в3 обласних, 6 ліцеїстів стали переможцями Всеукраїнського етапу учнівських олімпіад. Вчителями ліцею та викладачами університету підготовлено 77 призерів обласного конкурсу, 25 учасників та 7 призерів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Учні ліцею отримують нагороди в посольстві Польщі в Києві, у Верховній Раді, Будинку науки. Ліцеїсти неодноразово  ставали  іменними стипендіатами Луганської обласної ради, кращі ліцеїсти отримують іменні стипендії закладу.

З метою створення сприятливих умов для творчого, інтелектуального і духовного розвитку підростаючого покоління в ліцеї діють 15 гуртків та клубів, ліцеїсти беруть активну участь у різноманітних творчих конкурсах та акціях.

Експериментальний простір ліцею базується на створених майданчиках формування громадянськості ліцеїста

2У багатопрофільному ліцеї високий рівень матеріально-технічного забезпечення — гарна бібліотека з фондом близько 30 тис. одиниць, оснащена комп’ютерами з можливістю виходу в Інтернет; три кабінети інформатики; кабінет інформаційно-мультимедійних технологій, обладнаний інтерактивною дошкою з проектором, ноутбуком і акустичною системою. Всі навчальні кабінети забезпечено комп’ютеризованими робочими місцями вчителя з постійним доступом до мережі Інтернет та мультимедійним обладнанням. В ліцеї багато років існує музей.

За вагомий внесок в освіту України та високий професіоналізм в Національній  Академії наук України в м. Києві ліцей нагороджений Дипломом Міжнародної Академії рейтингових технологій «Золота Фортуна», медаллю «Трудова слава»золотою медаллю за участь у  Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти» в Києві у номінації «Інновації закладів освіти у роботі з молоддю в позанавчальний час».Залишити коментар