Обласний онлайн-семінар «Як організувати інклюзивне навчання в позашкіллі»

Методисти 22.05.2020 Новини Переглядів 93

Порядок організац1ії інклюзивного навчання в закладах позашкільної освіти, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 779,  визначає вимоги до організації інклюзивного навчання в закладах позашкільної освіти,  з метою забезпечення рівних прав та можливостей осіб з особливими освітніми потребами на якісну позашкільну освіту, розвитку їх здібностей та обдарувань з урахуванням індивідуальних потреб та інтересів, зокрема потреб у професійному визначенн3і, соціалізації та інтеграції в суспільство.

2019 – 2020 навчальний рік засвідчив, що для позашкілля інклюзивна освіта – це педагогічна інновація, складна тема, у процесі впровадження якої безліч питань та немало труднощів. Саме питання організації та подальшого розвитку інклюзивної освіти в позашкіллі  педагоги Центру позашкільної роботи зі школярами та молоддю, Центру науково-технічної творчості учнівської молоді міста 19 травня 2020 року обговорювали з колегами Луганщини під час проведення обласного онлайн-семінару для керівників і педагогів закладів позашкільної освіти, фахівців інклюзивно-ресурсних центрів на тему «Як організувати інклюзивне навчання в позашкіллі», який проводився під егідою Луганського ОІППО.

Педагоги розглянули такі теми:

  • Нормативне регулювання діяльності позашкільних закладів в інклюзивній освіті.
  • Партнери в реалізації прав дітей на освіту. Співпраця з інклюзивно-ресурсним центром.
  • Універсальний дизайн у позашкільній освіті. Доступність освітнього середовища.

Учасники заходу ознайомились із теоретичними аспектами розвитку інклюзії в закладах позашкільної освіти та поділились власним досвідом роботи в інклюзивному просторі.

 Залишити коментар