На межі почуттів, або як подолати конфлікт

Методисти 11.02.2019 Новини Переглядів 193

Чергове заняття в Школі педагогічної майстерності для вчителів природничо-математичних дисциплін, що відбулося 6 лютого 2019 року на базі НВК “Гарант”, було присвячено темі запобігання конфліктів у закладах загальної середньої освіти. Організатори заходу Тетяна Фастова, психолог НВК “Гарант” і Олена Довгопола, методист КУ “Лисичанський методичний центр”, обрали форму проведення заняття – семінар-тренінг.

В теоретичній частині семінару Тетяна Фастова розкрила природу виникнення конфліктів, надала характеристику їх стадіям  та поділилася практичними порадами щодо уникнення або подолання конфліктних ситуацій.

Практична частина семінару об’єднала його учасників на розв’язання таких вправ: розгляд  різних стилів поведінки при виникненні конфлікту (метод каруселі); пошук  алгоритму дій у конкретних конфліктних ситуаціях; розвиток вміння взаємодіяти та координувати власні дії, працюючи у групах (вправа “Вавилонська вежа”).
Методист Олена Довгопола разом з учасниками семінару узагальнила знання про механізми превенції та розв’язання конфліктних ситуацій за допомогою діалогу як складової покращення дисципліни на уроці.

Набуті знання, помножені на досвід, дадуть паростки нових відношень між учасниками навчального процесу – відношень партнерства і взаємоповаги.Залишити коментар