Міжнародний день рідної мови

Методисти 23.02.2021 Виховуємо патріотизм, Новини Переглядів 27

1613737854-381621 лютого світова спільнота  відзначала Міжнародний день рідної мови. Це свято було встановлене у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

У  закладах загальної середньої освіти нашого міста 19-22 лютого  були проведені  різноманітні інформаційно-просвітницькі масові заходи  до Міжнародного дня рідної мови.

У гімназії до  Дня рідної мови було проведено квест, де гімназисти мали змогу продемонструвати свої знання рідної мови.

Для учнів 1-11 класів ЗЗСО№4 були проведені тематичні інформування до Дня рідної мови, виховні години «Шануймо рідне слово». Бібліотекар школи Надія Гольдіна підготувала книжкову виставку «Доля мови – доля народу» та залучила дітей до виготовлення лепбука «Диво калинове – чари барвінкові».

гімназія

ЗЗСО№7ЗЗСО№4

 

 

 

 

 

22 лютого у  ЗЗСО№7  оголошено днем української мови. Цього дня  відбулись найрізноманітніші заходи. Вікторія Єгорова, учитель української мови та літератури, для десятикласникі провела мовну гру «Найрозумніший». Разом  з учителем української мови та літератури Мариною  Мовчан п’ятикласники здійснили подорож у країну «Фонетики». А вчитель української мови та зарубіжної літератури Юлія Літвін провела з учнями 8 класу захоплюючу вікторину. Учні початкової школи змагалися у конкурсі читців поезій, який провела керівник гуртка Ганна  Зиза .

Активно та цікаво пройшов Міжнародний день рідної мови в ЗЗСО№9. У школі були організовані тематичні фотозони, де кожен охочий зміг сфотографуватися та продемонструвати свою повагу до рідного слова.

У ЗЗСО№12 була складена надзвичайно креативна та пізнавальна програма тематичних заходів до Дня рідної мови. Здобувачі освіти 7 -8 класів долучилися до марафону «Рідній мові присвячуємо..», створивши  квітковий дивограй. Учні 5-А класу  складали   семантичну карту з побажаннями рідній мові. Тематичні заходи в початковій школі проходили під гаслом «Мова- це серце нації». Завершився марафон лігнгвістичною акцією «Рідна мова- то душа народу», під час якої учні  5-11 класів цитували крилаті вислови українських письменників про калинову мову України.

У ЗЗСО№18 була організована виставка малюнків «Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє й майбутнє України!». Учні взяли участь у квесті «Міжнародний День рідної мови».

Учитель української мови та літератури ЗЗСО№24 Тетяна Чернишова повела з учнями 5-9 класів брей-ринг «Українська рідна мова, солов’їна, калинова». Учні виготовляли постери та стіннівки про мову.

19 лютого протягом дня  в ЗЗСО№29 пройшла ціла низка заходів, присвячених рідній українській мові. Для   учні 1-2 класу день розпочався ранковим колом « Наша мова солов’їна», учні 3-4  класу провели квест «Мова – душа народу». Для 5-9 класів вчителі-філологи  організували   мовні змагання «Мови велич і краса» та  інтелектуальну гру «Буду я навчатись мови золотої».

Святкування Міжнародного дня рідної мови у закладах освіти ще раз підтвердило,  що мова нашого народу – одне з найцінніших надбань. Вона є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишаються і будуть пишатися українці.Залишити коментар