Методичний супровід національно-патріотичного виховання учнів ЗНЗ

Методисти 22.12.2014 Виховуємо патріотизм, Методичний супровід, Новини Переглядів 2514

На виконання  Концепції національно-патріотичного виховання молоді, затвердженої наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури  і туризму України від 27.10.2009р. №3754/981/538/49, листа МОНУ від 25.07.2014р. №1/9-376 «Методичні рекомендації з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2014-2015 навчальному році», листа Департаменту освіти і науки Луганської облдержадміністрації від 16.10.2014р. №155с, листа МОНУ від 27.11.2014р. №1/9-614 «Про методичні рекомендації з патріотичного виховання» відділ освіти Лисичанської міської ради, КУ «Лисичанський методичний центр» здійснюють систематичну роботу щодо науково-методичного супроводу діяльності навчальних закладів м. Лисичанська, педагогічної спільноти з патріотичного, національного, громадянського виховання дітей і молоді.

Актуальні питання національно-патріотичного виховання учнів на ролі медіа-освіти в процесі формування особистості громадянина-патріота України було розглянутона міській конференції педагогічних працівників «Підсумки розвитку системи освіти м. Лисичанська в 2013-2014н.р. та визначення завдань на 2014-2015 навчальний рік.

На інструктивно-методичних нарадах ММО вчителів в серпні 2014р. розглянуто питання організації виховної роботи в школах в 2014/2015 н.р.

З метою забезпечення методичного супроводу діяльності педагога щодо формування в учнів почуття патріотизму, вивчення розуміння учнями понять «Батьківщина», «патріотизм»  КУ «Лисичанський методичний центр» розроблено анкету «Вивчення ставлення старшокласників до Батьківщини і розуміння патріотизму». Керівником ММО класних керівників Усцовою В.В. розроблено методичні матеріали на допомогу класному керівнику з організації патріотичного виховання учнів, перелік заходів національно-патріотичного виховання переможця обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник-2013» Усцової В.В. представлено  в інтернет-платформі вчителів міста wikilic.org.ua

Протягом 2013-2014р. на допомогу заступникам директорів з ВР, педагогам-організаторам, класним керівникам методистом КУ «Лисичанський методичний центр» підготовлено методичні рекомендації:

«Виховний потенціал краєзнавства у формуванні національної самосвідомості та розвитку творчих здібностей особистості»; «Організація патріотичного виховання учнів в умовах загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів”,

«Соціальна практика як педагогічна технологія розвитку життєвої компетентності особистості»,

методичні рекомендації до проведення в ЗНЗ Дня художника України.

12.12.2014р. відбулися методичні дебати класних керівників «Актуальні проблеми патріотичного виховання учнів» за участю учасників АТО.

На виконання Регіональної цільової програми розвитку і функціонування української і російської мов у Луганській області на 2011-2014роки, було проведено міські етапи обласних конкурсів «Мій земляк Борис Грінченко», «Мій земляк Володимир Даль», Міжнародного конкурсу знавців української мови ім.. П. Яцика, Всеукраїнського мовно-літературного конкурсу учнівської творчості ім.. Т.Г.Шевченка. В грудні 2014р. в ЗНЗ проведено цикл заходів щодо вшанування пам’яті видатних українських правозахисників.

10.12.2014р. 25 педагогів (заступники директорів з ВР, методист, спеціаліст відділу освіти, керівник ЗНЗ) взяли участь в обласній науково-практичній конференції «Патріотичне виховання дітей та учнівської молоді в умовах українських реалій». На конференції представлено досвід робіт «Патріотичне виховання учнів засобами практичної медіа-освіти» НВК «Школа І-ІІ ступенів-ліцей «Гарант», «Реалізація завдань патріотичного виховання в рамках експериментальної діяльності «Освіта для демократичного громадянства» Лисичанського багатопрофільного ліцею, «Дитячі медіа-об’єднання та патріотичне виховання» НВК «Гарант».Залишити коментар