Методичні рекомендації  щодо організації в 2019-2020 навчальному році  в закладах загальної середньої освіти    навчально-польових зборів дистанційно (програма «Захист Вітчизни», 11 клас)

Методисти 19.05.2020 Навчаємо дистанційно, Новини Переглядів 152

(Затверджено на засіданні  науково-методичної ради  КУ «Лисичанський методичний центр від 14.05.2020 р №3)1

Обов’язковою складовою  програми «Захист Вітчизни» для учнів  11-х  класів    є  навчально-польові збори (юнаки) та заняття з основ медичних знань (дівчата), які проводяться протягом 3-х днів наприкінці навчального року.

Відповідно до навчального плану на проведення навчально-польових занять (зборів) і занять у лікувально-оздоровчому закладі відводиться 18 годин.

Навчально-польові заняття (збори) і навчально-тренувальні заняття проводяться з метою практичного закріплення рівня знань, умінь та навичок здобувачів освіти. Триденні  денні навчально-польові заняття (збори) та навчально-тренувальні заняття проводяться на базах військових частин, військових комісаріатів, лікувально-оздоровчих установ, базових навчальних закладів та навчальних закладів. До їх організації та проведення залучаються обласні, міські/районні військові комісаріати та органи місцевого самоврядування.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України  від 25 березня 2020 року №338 «Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації», листа МОН України від 23 березня 2020 року № 1/9-173 «Щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину» рекомендовано навчально-польові збори провести дистанційно.

Враховуючи те, що Програма 3-денних НПЗ передбачає практичне виконання контрольних нормативів, у зв’язку із карантинними заходами здобувачі освіти 11-х класів не в змозі у повному обсязі виконати практичну частину контрольних нормативів,тому оцінювання теоретичних знань можна провести у  вигляді тестів.

 Алгоритм організації навчально-польових зборів дистанційно

  1. На підставі вищеназваних документів (розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 року №338 «Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації», листа МОН України від 23 березня 2020 року № 1/9-173 «Щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину»)    заклад загальної середньої освіти видає наказ  «Про проведення  навчально-польового збору з учнями 11 класів  дистанційно» (наказом визначаються терміни проведення НПЗ (дати для журналу(три дні), відповідальні за проведення (вчитель «Захисту Вітчизни»)  та форма організації дистанційного навчання (тести);
  2. Вчитель «Захисту Вітчизни»:
  • складає план заходів щодо підготовки до НПЗ;
  • розраховує кількість годин на період навчально-польових зборів;
  • складає розклад занять на період навчально-польових зборів;
  • визначається із застосунками, які буде використовувати під час організації дистанційного навчання (Viber, Zoom, GoogleClassroom, шкільний сайт тощо);
  • підготувати тестові завдання з відповідних розділів програми, які виносяться на навчально-польові збори.

Тестові завдання можна розсилати учням у попередньо створені інтернет-групи у форматі Документ Microsoft Word (.docx), а опрацьовані тестові завдання і відповіді учні можуть відсилати вчителю на його електронну адресу або використовувати інші платформи

Орієнтовну рограму триденних навчально-польових зборів та зразки  тестових завдань  можна знайти на таких ресурсах:Залишити коментар