Медіаграмотний вчитель – запорука медіаграмотного суспільства

Методисти 31.10.2019 Заходи, Новини Переглядів 665

Критичне мислення – новий освітній тренд, адже сучасне життя підкидає нам чимало питань й проблем, які вимагають оперативних відповідей та ефективних рішень.

Критичне мислення піднялося в рейтингу актуальних навичок до 2020 року, необхідних для успішної кар’єри, з четвертого місця (у 2015 році) до ІІ місця . Уміння критично мислити забезпечує науково-технічний і суспільний прогрес, а освіта та самоосвіта відіграє в його розвитку першорядну роль.

З таким лейтмотивом 29 жовтня 2019 року заступники директорів з виховної роботи, педагоги-організатори ЗЗСО та методисти ЗПШО стали учасниками семінару-тренінгу на тему  “Медіаграмотність – GPS у світі інформації”. Ініціаторами і організаторами заходу виступили заступники директора НВК “Гарант” з навчально виховної роботи Олена Колб і Катерина Ченцова.  Активну  участь у роботі семінару взяли представники Лисичанського відділу освіти і методичного центру Людмила Бондаренко, Наталія Петрова та Олена Довгопола.  

Програма заходу була насиченою. Що таке “медіаграмотність”, як навчити дітей відрізняти факти від суджень та відокремлювати з потоку інформації фейки, як працюють алгоритми соціальних мереж, чому ми схильні вірити фейкам та як захистити себе від брехні й маніпуляцій, —  відповідь на ці питання шукали учасники тренінгу за допомогою обізнаних тренерів Олени Колб та Катерини Ченцової.  Динамічний майстер-клас про інтерактивні методи під час викладання медіаосвіти допоміг сформувати висновок про необхідність розвитку  у наших дітей критичного мислення, як інструмента медіаграмотності.

Як результат освітяни міста здобули необхідні їм знання та навички, реальні практичні засоби з упровадження основ медіаграмотності в освітній процес закладів загальної середньої освіти, отримали пакет методичних матеріалів, за якими упродовж наступних місяців мають провести відповідні навчальні семінари для учителів своїх закладів освіти.Залишити коментар