Ліцензія на придбання знань

Методисти 06.06.2019 Новини Переглядів 188

На базі КЗ «Лисичанська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №7» для педагогів-організаторів закладів загальної середньої освіти був проведений практичний семінар у форматі ток-шоу «Ліцензія на придбання знань»  на тему «Формування громадянської, соціальної активності і соціальної відповідальності у процесі практичної громадської діяльності школярів в умовах НУШ».
Головним питанням обговорення учасниками семінару стало шкільне самоврядування. Навіщо потрібне самоврядування? Що таке шкільне самоврядування та якою є його роль у житті навчального закладу? Чому важлива участь учнів у справах школи? Як законодавство регулює самоврядування в школах?  Ці питання  вплинули на хід дискусії про проблеми шкільного самоврядування  у освітніх закладах та стали орієнтиром для дієвих  змін  щодо розвитку дитячого самоврядування в дитячих організаціях міста.
Досвідом та успіхами роботи дитячої організації «Нове покоління»  ЗЗСО №7 поділилася голова ради шкільного самоврядування Альона Рудяшко, учениця 10 класу. Дівчина зазначила, що  самоврядування – це система, яка дозволяє учням брати участь в управлінні   закладом, сприяє розвитку учнівської активності і відповідальності, комунікативної культури та лідерських навичок, створенню інтерактивного освітнього середовища, дає можливість бути не байдужими до подій, які відбуваються у школі, міській громаді, країні.
Педагоги- організатори взяли активну участь у тренінгових вправах «Вибір» та «Зроби крок вперед»,  педагоги   обговорили  необхідність надавати право вибору дітям, як запоруки формування відповідального ставлення до своїх дій. Класний керівник Марина Мовчан та заступник директора     презентували досвід роботи школи у проекті «Школа – територія права», до якого школа долучилася у жовтні 2018 року за підтримки благодійного  фонду «Восток SOS» та естонської організації MONDO. З того часу у школі організовані активні перерви, зона WI– FI, учні по-новому переглянули та доопрацювали Правила для учнів. Висновок, який був зроблений: шкільне самоврядування допомагає освітньому закладу змінитися, стати більш демократичним та відповідним перед викликами сучасних реалій життя та вимог суспільства. Педагоги-організатори відвідали шкільний музей та ретро клас.


Залишити коментар