Конкурс з писанкарства у Лисичанському ЦНТТУМ

Методисти 06.04.2018 Новини Переглядів 567

Сьогодні писанкарство збереглося і розвивається завдяки майстрам старшого покоління у багатьох давніх осередках цього виду мистецтва. Писанки продаються на ярмарках, у художніх салонах. Оригінальний орнамент писанок, не тільки чарує своєю вишуканістю, мініатюрністю, гармонією колориту, він несе прадавні символи світорозуміння і природи, єднає з традицією минулого. Українська писанка в світі є символом нашого народу.

Сьогодні у Лисичанську пройшов перший міський конкурс з писанкарства. Започатковано конкурс завдяки старанням директора Лисичанського центру науково-технічної творчості учнівської молоді народної майстрині Луганщини Лариси Іванівни Лисицької, яка вже багато років докладає чимало зусиль до відродження та розвитку писанкарства на Луганщині.

Сьогодні для участі у конкурсі зібралися команди майже з усіх закладів освіти міста. Конкурсна програма складалася з двох етапів:

І. Святкова композиція до Великодня (За умовами конкурсу учасники повинні були привезти з собою готові композиції).

ІІ.  Написання писанки за запропонованим малюнком.

Оцінювало роботу конкурсантів компетентне журі у складі:

Лариса Іванівна Лисицька – директор ЛЦНТТУМ, Людмила Володимирівна Бондаренко – головний спеціаліст відділу освіти Лисичанської міської ради, Тетяна Олександрівна Фролова – ведучий бібліотекар Лисичанської міської бібліотеки та почесний член журі Віталій Володимирович Куликовський – депутат Лисичанської міської ради, директор ТОВ “Система ТЕК”.

У старшій віковій категорії призові місця посіли:

І місце – Долоза Вікторія, ЗОШ № 24;

ІІ місце – Сагадієва Софія, ЗОШ № 6;

ІІІ місце – Клопіна Анастасія, ЗОШ № 6;

«Регіональна писанка»  –  Золенко Валерія, ЗОШ № 18.

У молодшій віковій категорії місця розподілилися так:

І місце – Сахарова Юлія, ЗОШ № 8;

ІІ місце – Матус Поліна, ЗОШ № 12;

ІІІ місце – Мєзєнцев Іван, ЗОШ № 18.

«Регіональна писанка» – Гайнутдінова Катерина, ЗОШ № 14.

Переможці отримали цінні подарунки, які надав для учасників пан Куликовський.

Правду кажуть, що писанка — це шедевр мініатюрного мистецтва, в якому людина відображає усі сторони свого життя — історію, звичаї, традиції, вірування, естетичні уявлення, поетичні бажання та власні мрії. Цю думку підтверджує і різномаїття сюжетних композицій та неповторність кольорових гам, представлених сьогодні на конкурсі.

Сподіваємось, що цей конкурс — це лише перший етап у відновленні і збереженні традицій українського писанкарства на Луганщині.Залишити коментар