Готуємося до Першого уроку в День знань

Методисти 22.08.2018 Новини Переглядів 2487

 

Шановні к37олеги!

З прийняттям «Закону про освіту» в Україні повним ходом йде реформування самої системи навчання і виховання підростаючого покоління.

Перше вересня – урочистий та хвилюючий день у житті кожної людини. День знань завжди відрізняється яскравістю вражень і переживань, нових надій і несподіваних зустрічей. Перший дзвінок і початок нового навчального року – це свято учнів, учителів, батьків, свято, яке об’єднує всі покоління.

Перший урок в навчальному році — важлива подія як для усіх учнів, так і для їхніх батьків та вчителів. Однозначно варто відзначити, що в школах перший урок 2018 – 2019 в Україні буде кардинально іншим і істотно відрізнятися від тих, які всім відомі. Загалом, буде безліч змін, які покликані для формування громадян нашої країни.  Саме тому підготовка до цієї дати повинна бути належною.

Щорічно Міністерство освіти і науки України пропонує свої варіанти тем для першого шкільного заняття.

Такі теми не є обов’язковими та можу коригуватись вчителем. Важливо, щоб початок нового навчального 2018-2019 року налаштував дітей на навчання, дав їм достатню мотивацію та корисні роздуми на шанобливе ставлення до рідної країни, любові до України.

Рекомендуємо провести перший урок під гаслом «Я люблю свою країну”. Обираючи ту чи іншу тему, вчителі повинні орієнтуватись на вік школяра та враховувати актуальність проблематики. Так, для початкових — 1-4-х класів, доречними стануть такі теми:

“Діти об’єднують Україну”, “Я люблю свою країну”,  “Добре тим, хто вміє дружити”, “Краса людини — її доброта”.

Учням 5-9-х класів можна запропонувати більш серйозні теми, що стосуються політики країни, важливих екологічних чи інтеграційних процесів, наприклад: “Наші земляки — герої Революції Гідності”, “Хочемо, щоб усі жили в мирі”, “Розкажемо Європі про себе”, “Українці серед інших європейських націй”, “Добрототворення — наша мета”, “Повага до європейських цінностей”, “Історія нескорених”.

Для 10-11-х класів корисними будуть обговорення тем: “Як я бачу партнерські відносини Україна-ЄС”, “Будуємо справжню демократичну країну”, “Прагнемо миру!”.

Яка б тема першого уроку в новому 2018-2019 навчальному році не звучала, в будь-якому разі вона повинна посприяти вихованню та розвитку ціннісного ставлення особистості до державності, суспільства та окремої людини. Важливо пояснити школярам, що ціннісне ставлення до своєї батьківщини та кожної окремої людини передбачає соціальну відповідальність, чесність, терпимість до іншого, хоробрість та здатність постояти за свою країну, за себе та інших, добросовісність, правдивість, вміння працювати в колективі та здійснювати колективну роботу, ефективно протистояти будь-яким проявам насильства та жорстокості, готовність допомагати та підтримувати.

Лист МОНУ від 09.08. 2018р. «1/11 -8433  пропонує    додатковий матеріал до першого уроку «Світ чекає на відкриття»

Корисні посилання

https://www.schoollife.org.ua/category/fajly/stsenariji/pershyjurok/

https://www.youtube.com/watch?v=8M1Eu8Solf8

https://www.youtube.com/watch?v=rYLk03KxH6k

https://www.youtube.com/watch?v=SOKclYG8HBU

https://erudyt.net/category/vixovni-zaxodi/konspekti-do-1-veresnya

https://www.schoollife.org.ua/845-2017/

https://www.schoollife.org.ua/category/fajly/stsenariji/pershyjurok/page/2/

https://www.schoollife.org.ua/38-2017/

https://naurok.com.ua/pershiy-urok-2018-2019-n-r-rozkazhemo-vropi-pro-sebe-43526.html

https://erudyt.net/vixovni-zaxodi/konspekti-do-1-veresnya/konspekt-pershoho-uroku-u-2018-2019-n-r-intelektualna-hra-vidkryj-dlya-sebe-ukrajinu-6-klas.htmlЗалишити коментар