Готуємось до Першого уроку

Методисти 26.08.2021 Виховуємо патріотизм, Новини Переглядів 60

Джерело: http://surl.li/adqid

5f4cf616dce85984821333Реформа Нової української школи передбачає, що вчителі, батьки та учні є партнерами у освітньому процесі. В основі ідей Нової української школи — виховання, що ґрунтується на цінностях.  Щороку МОН пропонує свої варіанти тем для першого шкільного заняття. Такі теми не є обов’язковими та можуть коригуватись вчителем, адже Закон про освіту гарантує закладам освіти та вчителям академічну свободу і тему Першого уроку вчитель обирає самостійно. Обираючи ту чи іншу тему, вчителі повинні: орієнтуватись на вік школяра та враховувати актуальність проблематики.

Цього року Україна відзначає 30-річчя Незалежності України.

Президент України Володимир Зеленський сказав: «30-річчя незалежності України – це нагода зрозуміти, чого ми навчилися за ці роки й чого маємо навчитися, щоб зберегти країну. Це великий і дуже важливий день… Це можливість зрозуміти, чого ми навчилися за роки незалежності й чого маємо навчитися, щоб ніколи її не втратити. Саме цьому присвячене святкування 30-річчя незалежності України».

Рекомендується  присвятити перший урок викладенню матеріалу про історію  здобуття Україною незалежності  та про святкування 30-річчя незалежності України.

ДОПОМІЖНІ МАТЕРІАЛИ:

1). РОЗПОРЯДЖЕННЯ Кабінету Міністрів України від 31 травня 2021 р. № 583-р «Про затвердження плану заходів з підготовки та відзначення 30-ї річниці незалежності України»

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/583-2021-%D1%80#Text

2.  ПРЕЗЕНТАЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ КУ «Лисичанський методичний центр»

Презентація “Державотворчий процес”

Презентація “Здобуття незалежності України”

Презентація “Україна – незалежна!”

Презентація “Україна незалежна держава”

Презентація “Обереги України”

 Читати далі⇓

Матеріали для проведення Дня знань та Першого уроку в 2021/2022 навчальному році “Там, де ми – там Україна” – http://surl.li/adqke

Інформаційні матеріали розміщені за посиланням:       https://sites.google.com/view/30rokiv30urokiv

Перший урок у 1 класі «Україна – єдина країна»   https://www.schoollife.org.ua/918-2017/

МЕТА: познайомити першокласників із поняттям «школа», «клас», «вчитель», «урок», розповісти про правила поведінки учнів у школі, дати перше уявлення про правила для учнів; формувати поняття учнів про Батьківщину як спільний дім українського народу; розширювати знання про рідний край; розвивати почуття людяності патріотизму; виховувати любов до людей, України.

ОБЛАДНАННЯ: малюнки, подаруночки.     Завантажити:

4) https://www.schoollife.org.ua/ya-gromadyanyn-ukrayiny-yak-kreatyvno-znajomyty-molodshyh-shkolyariv-z-pryntsypamy-ta-symvolamy-derzhavnosti/

Я громадянин України: як креативно знайомити молодших школярів з принципами та символами державності?

Відвідуйте фестивалі, музеї, виставки 

На 1700 кв.м. столичного Музею становлення української нації показана наша історія від трипільців і сарматів до сучасності. Це перший в Україні інноваційний музей історії, де минуле поєднується із сучасними технологіями. Увазі відвідувачів представлені 25 експозицій, сюжети з реалістичними скульптурами королів та гетьманів, військових та вчених, артистів та спортсменів.

«Особливе враження справляє на малюків зал АТО: вони раптом усвідомлюють, що історія – це не лише про людей, які жили 500 років тому і давно померли, що це також і про людей, які живуть разом із ними, що історія тягнеться і твориться тут і зараз, – ділиться враженнями Марія Гуреш. – Цей чудовий, масштабний музей має потенціал, якому не видно кінця і краю, тут цікаво і дітям, і дорослим. Сюди доречно сходити родиною або організувати шкільну екскурсію класом».

Щороку в різних куточках України проходять історичні, музичні, культурні фестивалі. Однією із найбільш яскравих залишається інтерактивна виставка Ukraine WOW, яка встановила національний рекорд відвідуваності. Марія Гуреш радить відвідувати такі події разом із дітьми – особливо ті, де відбуваються історичні реконструкції різних епох.

«Різноманітні ремісничі майстер-класи, відтворення подій, вбрання і страви, битви на мечах тощо зазвичай цікавлять малечу, зокрема, це фестивалі «Під покровом Тризуба», «Холодний Яр», а ще є чудовий фестиваль повітряних куль, який відбувається в Кам’янці-Подільському», – каже вона.

Читайте книжки

Дитяча література з історії України та громадянської освіти стрімко розвивається. На поміч батькам та вчителям книжки «Я і Конституція», «Мальована історія незалежності», воркбук «Козаки правлять країною» тощо. Окремої уваги заслуговує проєкт воркбуків (робочих зошитів) «Глина» від українського видавництва Discursus, електронні версії яких є у вільному доступі: їх зручно роздрукувати і виконувати завдання разом зі школярами.

Дивіться мультфільми

«Мультики люблять усі! Навіть учні 10-11-х класів із задоволенням дивляться мультики», – запевняє педагогиня Марія Гуреш.

«Випуск серіалу «Книга мандрівка. Україна» про Асканію Нову ми з дітьми бачили вже більше 20 разів – дуже сподобались герої», – додає Леся Юрчишин.

Попри «дитячу» форму, сучасні українські анімації містять краєзнавчу, історичну, культурологічну інформацію і сприяють формуванню національної свідомості.

До спільного перегляду і обговорення можна порадити:

– серіал «Книга-мандрівка. Україна», створений на основі вже досить відомої «Книги мандрівки. Україна»: упродовж 3 хвилин він розповідає цікавий факт з української історії; додамо, що півроку тому був створений однойменний інтерактивний мобільний додаток;

– мультфільм «Пригоди Котигорошка і його друзів», створений на основі українських народних казок та міфів. популяризує українських героїв;

– анімаційний казково-пізнавальний серіал «Моя країна Україна» розкриває легенди про Україну;

– мультсеріал «Це – наше, і це – твоє» розповідає про досягнення і унікальні цікавинки на кшталт літака «Мрія», українського чорнозему і трембіт.

Реформа НУШ передбачає виховання учнів у співпраці із батьками і недарма: у справі розвитку достойного громадянина достойної держави співпрацювати слід і школам, і батькам, і спільнотам, і недержавним організаціям. Адже відчувати любов до Батьківщини та щиро пишатися своєю громадянством здатні навіть малюки.

 

 Залишити коментар