Екскурсія у м. Канів

Методисти 27.05.2016 Новини Переглядів 1493

22 травня – важлива дата для кожного українця. У цей день прах Тараса Григоровича Шевченка, згідно з його заповітом, було перепоховано поблизу Канева на Чернечій горі. Відзначення річниці перепоховання поета стало національною традицією. У цей день святково вбрані, у вишиванках, приходять до могили тисячі українців, щоб вклонитися Кобзареві.

Цього року на урочисті заходи, приурочені 155 річниці перепоховання праху поета,  були запрошені й учні КЗ «ЛСШ І-ІІІ ст. № 27» та КЗ «ЛСШ І-ІІІ ст. № 8» – переможці обласного конкурсу «Іду з дитинства до Тараса» в різних номінаціях.  Цю поїздку для дітей організував  Злучений Український Американський Допомоговий Комітет (м.Філадельфія, США) та його філія у Києві.

Екскурсія розпочалася в м. Київ – столиці нашої держави. Діти відвідали військову частину 3066 Управління Північно-територіального командування Національної гвардії, ознайомилися із центром міста: алеєю пам’яті Героям Небесної Сотні, Майданом Незалежності, національним музеєм “ Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні ”, побували на Михайлівській та Софіївській площах, у Золотих Воріт, біля статуї «Батьківщина-Мати» та в «Національному музеї історії України  Другої світової війни. Меморіальному комплексі». А зранку, 22 травня, сходами піднялися на Чернечу гору до пам’ятника Генію українського народу. Для дітей була організована екскурсія Національним музеєм  ім. Т. Шевченка, під час якої вони оглядали експозиції, декламували вірші, і на згадку про себе талановита молодь із Луганщини залишила музею власноруч зроблені подарунки. Опісля приєдналися до урочистої ходи та поклали квіти біля пам’ятника.

Луганські школярі дуже вдячні ЗУАДКу за цікаву подорож і надану можливість вшанувати Великого Кобзаря, пророка української нації Тараса Шевченка, і насолодитися пам’ятними місцями України.

Участь у конкурсі «Іду з дитинства до Тараса» – це шлях кожного  учня до національної самобутності. Громадянин, який пройде цією дорогою ,будь то в дитинстві, у юному або поважному віці, назад уже повертається українцем. Це шлях нашого майбутнього.Залишити коментар