Шкільна бібліотека на шляху змін

Методисти 23.11.2020 Новини, Шкільні бібліотеки Переглядів 92

ЗОШ2-13Проблема обдарованості дітей хвилювала людей завжди. Вчителі прагнуть як можна раніше виявити здібності  у школярів. Завдання бібліотекаря – підтримати ту іскру зацікавленості, яку запалив вчитель на уроці.

Шкільна бібліотека – місце, де кожен учень може отримати книги та потрібну інформацію. Вона реалізує  право кожного  на спеціалізовану допомогу в освіті і  залученні до джерел світової культури. У бібліотекаря є унікальний ресурс для підтримки  таланту учнів   – книги. Вони є незамінними помічниками в розвитку творчого дару дитини.

Шкільну бібліотеку Лисичанської ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 очолює Семенюк Лариса Сергіївна.  Бібліотекар працює в тісному зв’язку з вчителями-предметниками та класними керівниками. Учні та вчителі отримують оперативну інформацію про нові надходження літератури. Лариса Сергіївна постійно оформляє книжкові виставки, тематичні полиці і папки з різноманітних напрямків  навчальної діяльності учнів,  учасників олімпіад і МАН,  добирає літературу, проводе консультації, допомагає в редагуванні та оформленні робіт.ЗОШ2-15

Лариса Сергіївна є творчою людиною, яка приділяє велику увагу розвитку здібностей учнів. У бібліотеці постійно оформлюються виставки-експозиції творчих робіт учнів: дитячих малюнків, поробок з природного матеріалу, орігамі та м’яких іграшок («Природа і фантазія», «Світ твоїх захоплень», «Новорічна композиція», «Український сувенір», «Світ орігамі», «Дитячі улюбленці» тощо). Незамінним успіхом у молодших школярів користуються виставки закладок.  Останнім часом у бібліотеці відкрита творча майстерня «БУК-АРТ», де кожен бажаючий може спробувати свої сили у створенні арт-об’єктів зі старих книг.

Вагомою ланкою у процесі залучення учнів до читання та розвитку власних творчих задатків є  зустрічі з видатними особистостями нашого міста:  Валерієм Кіхтенко, Михайлом Царинником, Аллою Проневич, Анатолієм Олексієнко. У бібліотеці створено куточок «Літературна Луганщина», де знаходяться  книжки, подаровані лисичанськими поетами та письменниками. Ця література є великим скарбом при оформленні дитячих творчих робіт.

А ще бібліотекар збирає книжки-саморобки читачів. Кожна книжка відрізняється оригінальністю та високою майстерністю виконавця.

Окрім індивідуальної роботи з учнями бібліотекар проводить масові заходи, де діти можуть проявити свої таланти: літературні свята, турніри, КВК. Разом з керівником театрального гуртка, Лариса Сергіївна брала участь у постановці казкових вистав, які займали призові місця на міських конкурсах. У читальній залі є і «міні-театр» на столі. Міні-театр – не просто іграшка, але і навчальний посібник при вивченні відповідної теми в початковій школі. Традицією стали конкурси виразного читання, присвячені  Т. Шевченку, Л.Українці, В. Сосюрі тощо, а також нон-стоп-поетичні марафони «На крилах поезії», які користуються великою популярністю серед дітей і збирають велику аудиторію.

Лариса Сергіївна Семенюк залучає юних поетів школи  до творчих злетів на сторінках шкільної газети «Веселка», співпрацює з редакцією шкільної газети для висвітлення цікавої інформації про діяльність бібліотеки.

Спільна робота педколективу та бібліотеки з обдарованими дітьми має позитивні результати. Учні школи, користуючись матеріалами, запропонованими бібліотекарем, досягли певних успіхів. Серед обдарованих дітей, користувачів бібліотеки, є поети, художники, співаки, вишивальниці, дизайнери, комп’ютерщики. І для кожного з них у бібліотеці завжди знайдеться мудра книга та добре слово бібліотекаря.Залишити коментар